NAŠE HISTORIE

 

Historie naší společnosti spadá až do roku 1889. Tenkrát byla na Broumovsku založena první továrna na výrobu rolet, ta naše.

 • 1991
   
  Zakládáme společnost Dřevoterm s.r.o. Obnovujeme tak více než 100 letou tradici výroby samonavíjecích rolet na Broumovsku. Navazujeme na unikátní, věhlasné a na svou dobu převratné podnikání Antona Rosenbegra. Ten zde odstartoval výrobu rolet již v roce 1889, jako první ve střední Evropě.
 • 1992
   
  Rolety nám doslova mizí pod rukama. Stavíme na poctivé řemeslné práci, kvalitě a spolehlivosti našich výrobků. Máme velikou radost, že z prvních zákazníků se stávají stálí zákazníci. Rozšiřujeme náš výrobní program i nabídku sortimentu.
 • 1993
   
  Rolety už neslouží pouze k zastínění nežádoucích slunečních paprsků a k ochraně soukromí. Čím dál významněji pomáhají odrážet teplo a přinášet tak úspory ve spotřebě energie. Za pozitivní vliv našich rolet v oblasti termoregulace získáváme ocenění a  certifikát kvality Federální energetické agentury FEA.
 • 1994
   
  Končí éra neposlušných rolet ze 70. a 80. let. Vzpomínáte ještě, jak při neopatrném zacházení rolety rády vyletovaly vzhůru, kdykoli se jim zachtělo? U našich nových inovovaných samotočů vám takové šoky nehrozí. Pružinové rolety KLASIK jsou díky nim snadněji ovladatelné a uživatelsky mnohem přívětivější.
 • 1996
   
  Rolety se těší velké oblibě, nahrazují závěsy i záclony. Jejich používání v obývácích, dětských pokojích, kuchyních, ve školách i na pracovištích si žádá další změny. Podstatně rozšiřujeme nabídku stínicích materiálů. Protože nové barvy, textury a desény neodmyslitelně patří k moderně zařízeným interiérům.
 • 1998
   
  Přinášíme další produktové novinky. Jednou z nich je skvělá, elegantní a úžasně variabilní japonská posuvná stěna TAPIA. Díky japonské stěně snadno zastíníte i velké okenní plochy nebo třeba předělíte místnost. Možnosti vzhledu a barevnosti TAPIE jsou nepřeberné.
 • 2000
   
  Vstup do nového tisíciletí se u nás nese v duchu modernizace. Technologie dělají velký krok kupředu a my s nimi. Kompletně modernizujeme výrobní zařízení a používanou techniku. Díky tomu stříháme, měříme, vyrábíme i kontrolujeme produkty lépe.
 • 2001
   
  Nechceme být pouze vidět. Přejeme si, abyste jste se dozvěděli o našich produktech a jejich výhodách. Nechali je vstoupit do vašich domovů a využívali je. Proto nastavujeme vlastní marketingovou a komunikační strategii a posilujeme firemní kulturu.
 • 2002
   
  Zakládáme obchodní značku PAVON. Našim logem se stává oranžový páv. I naše produkty dostávají svá vlastní jména. Všichni v Pavonu si přejeme, abyste i vy objevili kouzlo rolet, které dokážou vytvořit DOMOV VE VAŠEM BYTĚ.
 • 2005
   
  Investujeme do další modernizace výrobní technologie. Naše střihové stoly doplňujeme o ultrazvuková stříhací zařízení. Okraje látky rolety se díky tomuto způsobu stříhání netřepí.
 • 2007
   
  Abychom dokázali rychleji a přesněji zpracovávat vaše požadavky, implementujeme nový informační systém. Můžeme tak lépe řídit a vyhodnocovat všechny procesy ve výrobě, zlepšovat fungování i naše služby.
 • 2008
   
  Stále je co zlepšovat. Zavádíme systém řízení kvality v souladu s požadavky normy ISO 9001. Stáváme se certifikovaným výrobcem a dodavatelem stínicí techniky. Nyní si můžete být 100 % jistí, že děláme vše proto, abyste byli maximálně spokojeni s našimi produkty i službami.
 • 2011
   
  Objednávek chodí čím dál víc a v našich výrobních prostorách začíná být těsno. Pouštíme se tak do komplexní přestavby. Přizpůsobujeme prostory moderní výrobě a vylepšujeme pracovní prostředí. Tak, aby měli tu nejlepší péči naší zaměstnanci i naše produkty.
 • 2014
   
  Automatizované stínicí systémy jsou tu! Nově si můžete dopřát extra pohodlí a komfort. K ovládání rolet vám postačí stisk tlačítka na dálkovém ovládání. Jste ještě náročnější? Nabízíme i chytré ovládání celého domu - SMART HOME. Ovládejte vše prostřednictvím mobilního telefonu nebo webové aplikace!
 • 2015
   
  Startujeme výrobu úžasné novinky ve světě stínění - PLISÉ. Pro tyto skládané rolety nabízíme více než 150 druhů plisovaných tkanin a 15 barev profilů, včetně dekorů dřeva. Sladit rolety s rámy vašich oken nebylo nikdy jednodušší!
 • 2016
   
  Spouštíme nový web www.pavon.cz. Stálo nás to nemálo času, energie a někdy i nervů, ale máme konečně hotovo. Aktuální informace o našich produktech i o nás naleznete nyní rychleji a snadněji. Prohlédněte si, co všechno nabízíme!
 • 2019
   
  Rozšiřujeme naši nabídku, vylepšujeme zákaznický servis i služby. Startujeme výrobu nových produktů: MAESTRA PROFIL, MAESTRA MAGIC PROFIL, zatemňovací roleta BRUNO, elektrický baldachýn RENO a přidáváme nové tkaniny den a noc MAGICO.
 • 2021
    
  A co nás čeká letošní rok, příští nebo ty další? Nechte se překvapit a těšte se s námi…

přečtěte si také o profilu společnosti


Kontaktní formulář
Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.

Newsletter
Průvodce výběrem stínící techniky