5 důvodů, proč si domů pořídit rolety

17 / 1 / 2023  (Autor: Radka)

 

Ať již stavíte, rekonstruujete nebo jen modernizujete svůj domov a přemýšlíte nad těmi ideálními doplňky pro vaše okna, měli byste určitě zvážit použití látkových rolet. V našem článku se dozvíte, v čem jejich hlavní výhody spočívají a proč jsou právě látkové rolety po celém světě tak oblíbené.

 

 

1. Rolety jsou geniálně jednoduché, ale rozhodně ne nudné

Rolety mají rozhodně něco do sebe. Při volbě jednoduchých a tlumených barev docílíte čistého designu a nepřebijete ostatní architektonické prvky nebo bytové doplňky v interiéru.

Na prvním obrázku ložnice je zcela patrné, jak jednoduchá bílá látka rolety nechává vyniknout umění na stěnách, nábytku i ostatním bytovým doplňkům a jejich texturám.

Na druhou stranu však rolety dokáží místnost i lusknutím prstu zcela oživit, rozzářit nebo jinak vhodně personalizovat. Výběrem té správné textilie, barvy nebo třeba potisku snadno docílíte i poměrně extravagantnějšího vzhledu rolet, které na sebe upoutají pozornost všech návštěvníků. Je jenom na vás a vaši představivosti, jak velkou pozornost v interiéru jim budete chtít dopřát.

Rolety v interiéru 1

Rolety v interiéru 3  Rolety v interiéru 2  Rolety v interiéru 4 Zdroj: Pinterest

Rolety v interiéru 5 Zdroj: homeadore.com

 

 

2. Rolety vám zajistí soukromí i ničím nerušený výhled

Pokud roletu vytáhnete zcela nahoru, můžete si užívat naprosto ničím nerušený výhled ven. Ať již jde o uklidňující spojení s okolní přírodou nebo jen máte rádi trochu přehled, co se ve vašem okolí děje. A upřímně, některé pohledy, zejména pak ty do okolní krajiny nebo vaší zahrady se jen tak neomrzí.

V podzimních a zimních měsících je obzvláště příjemný, téměř až neocenitelný, maximální proud denního světla skrze nezakrytá okna. Přirozené světlo je povzbuzující, příjemné i zdraví prospěšné. Díky němu také nemusíte používat umělé osvětlení. A když se začne stmívat, stáhnutím rolety si okamžitě zajistíte potřebné soukromí, protože přes běžné roletové látky vás z venku nikdo neuvidí.

 

 

 

3. Rolety vám pomohou klidně a vydatně spát

Pokud vás ranní slunce budí příliš brzy nebo vás pouliční lampa přímo před okny dohání každý večer k šílenství, jsou pro vás rolety opět tou pravou volbou.

Speciálně do ložnic nebo dětských pokojů jsou ideální rolety s tzv. zatemňovací (blackoutovou) textilií, které skvěle zatemní a tím vám zajistí ničím nerušený spánek. V naší nabídce roletovin Standard např. Blackout nebo Primera.

Svoji popularitu si získali i u rodičů menších dětí, u kterých do jisté míry a určitého věku pomohou zvládnout i diskuze, zda je nebo není čas jít spát, když je venku ještě světlo.

Zatemňovací rolety v interiéru 1

Speciální hliníková reflexní vrstva na roletové látce - Veroglim              Roletová látka VEROGLIM, se speciální hliníkovou reflexní vrstvou

 

4. Rolety pozitivně ovlivňují teploty v interiéru

Další a neméně významnou výhodou látkových rolet je skutečnost, že umí příznivě ovlivnit teplotu v interiéru. Speciální odrazivé vrstvy na textiliích pomohou zabránit prostupu tepla dovnitř během letních horkých dnů a v zimních měsících naopak zamezit nežádoucímu úniku tepla ven či prostupu chladu dovnitř. V porovnání s hliníkovými žaluziemi dokáže znatelný rozdíl vytvořit i roleta z běžné roletové látky bez speciální odrazivé vrstvy.

Více se dozvíte v našem článku: Jak vybrat látku pro textilní rolety a nepřebrat?

 

5. Rolety se snadno udržují

V neposlední řadě je velikou výhodou látkových rolet jejich jednoduchá údržba. Pokud je používáte pravidelně každý den, v podstatě není žádné čištění třeba. Látky jsou antistatické a prach se na ně téměř neusazuje.

A pokud již na čištění dojde, jde to rychle a snadno. Že to není žádná věda se můžete přesvědčit v našem článku: Jak jednoduše vyčistit látkové rolety?

  

Líbil se vám náš článek? Oceňte ho nebo sdílejte se svými přáteli.

 

             


Další články na našem blogu

 


Kontaktní formulář
Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.

Newsletter
Průvodce výběrem stínící techniky