Jak se vypořádat s ostrým letním sluncem na balkoně či terase?

23 / 5 / 2023  (Autor: Radka)

 

Kdo by se netěšil na léto a s tím spojenou relaxaci na terase či balkóně. Ostré letní slunce však dokáže pořádně potrápit, někdy až nesnesitelně. Už se vám stalo, že jste bez rozmyslu vyběhli bosi ven a spálili si chodidla od rozpálené dlažby na terase či balkoně? Nebo neustále trpělivě přesouváte křeslo sem a tam, aby vám nesvítilo přímo na hlavu? Řešení je víc než snadné...

 

Nejvíce kritickou denní dobou na balkonech a terasách (mají–li alespoň nějakou střechu) bývá zejména ráno a pozdní odpoledne, kdy je slunce nízko a svítí pod šikmým úhlem. Nicméně častým problémem bývá i střecha ze skla nebo polykarbonátu, což pohodovému posezení v letních dnech příliš nepřidá ani v době,  kdy je slunce vysoko. Střecha a vše pod ní se velice rychle rozpálí. Podobné zoufalství namísto kýžené relaxace zná asi každý. A co si budeme povídat, jít se schovat do domu náladě rozhodně nepřidá. 

Co s tím?

Ostré slunce i nepříjemné vedro lze poměrně snadno vyřešit vhodným stíněním. Váš pobyt na terase, balkoně nebo pod pergolou si tak lze maximálně vychutnat i bez úmorného horka nebo nepříjemného oslnění sluncem.

Naše screenové rolety jsou jednoduchým, efektivním a rovněž i ekonomických řešením tohoto problému. Dopřejete si slunce jen tolik, kolik sami budete chtít! Screenové rolety dokáží odstínit až 90% slunečního záření, zabrání nepříjemnému oslnění a zároveň odrazí i značnou část tepla. Při použití screenových materiálů také nepřijdete o vizuální kontakt se svým okolím. Můžete se tak nadále nerušeně kochat svou zahradou a výhledem a přitom být v příjemném stínu.

Pro venkovní použití je nejvhodnější naše jednoduchá pružinová roleta ESPIRAL. Je to všestranně praktická sluneční clona, přizpůsobitelná jak pro svislé, šikmé nebo dokonce i horizontální instalace. Díky pružině uvnitř hřídele je materiál rolety stále napnutý, což napomáhá zamezit jejímu nežádoucímu pohybu při proudění vzduchu. Roleta se zajišťuje ve zvolené poloze pomocí bočních nebo čelních háčků, ovládá se za madlo nebo díky výseku v látce přímo za spodní zátěžovou trubku.

 

Více informací o roletě ESPIRAL

 

Ideálním a dostatečně odolným materiálem pro venkovní použití jsou screenové roletové textilie Screen Pro (s faktorem otevřenosti 10%) nebo Mřížka (s otevřeností 20%). 

Faktor otevřenosti je relativní plocha otvorů v látce. 

Struktura screenových látek, díky svému „děrování“, umožňuje  visuální kontakt s vnějším okolím, jsou tedy v určité míře průhledné.

 

Hlavní přednosti našich screenových rolet

  • rozptylují sluneční záření a vytváří příjemný stín
  • zabraňují nežádoucímu oslnění sluncem
  • odráží teplo ze slunečního záření
  • jsou dostatečně odolné pro použití v exteriéru
  • nebrání ve výhledu, jsou průhledné
  • fungují rovněž jako síť proti hmyzu
  • jsou porézní, umožňují částečné proudění vzduchu

Screenové rolety pro exteriér i interiér obr.9   

Screenové rolety pro exteriér 3   

 

  

Screenové rolety pro exteriér i interiér obr.1

 

  


UPOZORNĚNÍ:

→ Při horizontální instalaci může v závislosti na velikosti rolety ESPIRAL docházet vlivem gravitace k mírnému prověšení.

→ Nejedná se o clonu proti většímu větru.

→ Nejedná se ani o clonu proti dešti. Při použití rolety jako boční clony pomůže při mírném nebo kolmém dešti. Screenové materiály jsou však v určité míře porézní, při horizontální instalaci tedy vodu nezadrží.

→ V průběhu dne skrze ně není tolik vidět dovnitř (fungují obdobně jako záclona)

 

Rolety vyrábíme přímo na míru podle přesných požadavků našich zákazníků. Standardně vyrábíme rolety do šířky 250 cm a výšky 250 cm, ale umíme i větší.

Potřebujete nějaké speciální řešení nebo nadrozměrnou velikost rolet?  Kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

 

Náš TIP:

V zimních zahradách jsou velice oblíbené a často instalované také skládané roletky PLISÉ. Důvod je jednoduchý, jsou  krásné, praktické a především vysoce funkční, vhodné také jako střešní stínění. Přesvědčte se sami!

Líbil se vám náš článek? Oceňte ho nebo sdílejte se svými přáteli.

 

             


Další články na našem blogu

 


Kontaktní formulář
Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.

Newsletter
Průvodce výběrem stínící techniky